CALISTA III RF + INFRARED + VACUM + ROLLER COMPACT SLIMMING SYSTEM

 

ODAKLI NANO KAVİTASYON VE VELLA SHAPE (RADYOFREKANS,

INFRARED, VAKUM ve ROLLER MASAJ) TEKNOLOJİSİ TEK CİHAZDA!

ODAKLI NANO KAVİTASYON, VELLA SHAPE RADYOFREKANS, INFRARED, VAKUM ve ROLLER MASAJ

 

ODAKLI NANO KAVİTASYON

CROSS markası patentli teknolojisi vakum destekli ODAKLI NANO KAVİTASYON, standart kavitasyon teknolojilerinden 2 kat daha güçlü ve 10 kat daha zararsız bir teknolojidir. Kavitasyon; cerrahi olmayan, bölgesel zayıflama ve selülit tedavisinde kullanılan yağları parçalamada çok etkili bir sistemdir.

Kavitasyonda ultrason (düşük frekans ses dalgaları) kullanılmaktadır. Cildin dış yüzeyine uygulanan bu ses dalgaları, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınçdeğişikliklerine neden olur. Bununla birlikte oluşan kabarcıklar önce genişleme, sonra patlama yaratır. Kavitasyon denilen bu etki; yağ hücrelerinin duvarlarını (zarını) tahrip ederek yağ hücrelerinin yapısını bozar. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak, lenf yolları sayesinde vücuttan uzaklaştırılmaya çalışılır. ODAKLI NANO KAVİTASYON eski kavitasyon sistemlerinden farklı olarak vakum teknolojisini ve çapraz atım teknolojisini beraber kullanır. Bu sayede uygulama yapılacak bölge vakumlanır, ses dalgaları sadece yağ olan bölgeye odaklanır, böylece enerji sadece sorunlu bölgelerde kullanılır. Bu sayede enerji hiçbir şekilde iç organlara veya istenmeyen bölgelere gitmeyerek sorunlu bölgede kalır. Ayrıca çapraz atış teknolojisinde çift aşlıktan aynı bölgeye aynı anda uygulama yapıldığı için o bölgedeki tüm yağ hücrelerinde en yüksek sonuç görülür.

VELLA SHAPE RADYOFREKANS, INFRARED, VAKUM, ROLLER MASAJ

VELLA SHAPE

Radyofrekans, infrared, vakum ve roller masaj gibi dört sistemi bir arada barındıran bölgesel zayıflama ve selülit tedavisine yardımcı olan bir bölgesel incelme cihazıdır.

CALISTA III Vellashape Başlığı ile Ameliyatsız Bölgesel Zayıflama ve Selülit tedavisi Uygulaması

CALISTA III VellaShape başlığı bölgesel incelme teknolojilerini kombine şekilde kullanır. Enerji kaynağı olan vakum ile hedef bölge emilir, kızılötesi ışınlar uygulama yapılan bu bölgeyi ısıtır. Bu sistemle işlem yapılan bölge cilde zarar vermeden en hızlı şekilde ısıtılır. Gene başlıkta bulunan Bi Polar Radyofrekans enerjisi ile hedeflenen bu bölgeye enerji verilerek ısının eşit olarak yayılmasını sağlar. Bu enerji ile ortaya çıkan hedef bölgedeki ısı, yağ hücrelerini parçalar ve selülit görünümünün azalmasına da yardımcı olur.

Vakum teknolojisi ile desteklenen bu derin doku ısıtımı sayesinde, ciltteki kolajen ve elastin hücreleri uyarılır. Buda çok daha fazla kolajen ve elastin hücresi üretimi anlamına gelir. Böylece ciltte sıkılaşma meydana gelir. Cildin sıkılaşması sonucu vücut siluetinin de incelme sağlanırken, cildin kalitesinde de belirgin bir iyileşme meydana gelir.

CALISTA III Vellashape başlığı ile Ameliyatsız Yüz Germe Uygulaması

Zaman içerisinde yıpranan, yaşlanma ya da hızlı kilo alıp verme ile deforme olan yüz bölgesini gerdirmek isteyen bireyler, hem yüzde iz kalma riski hem de ameliyat riski nedeni ile günümüzde cerrahi müdahaleler yaptırmaktan çekinmektedirler. Böyle bir durumda CALISTA III VellaShape başlığı kullanımı en ideal teknolojilerden bir tanesidir. Vakum teknolojisi ile desteklenen bu derin doku ısıtımı sayesinde ciltteki kolajen ve elastin hücreleri uyarılır. Buda çok daha fazla kolajen ve elastin hücresi üretimi anlamına gelir. Böylece ciltte sıkılaşma ve gerilme meydana gelir.

Bi-Polar Radyofrekansı ile yüz üzerinde gerginlik ve toplanma hissi yaratmayı amaçlayan bu teknolojide, genellikle yüz gerdirme operasyonları 4-6 seans arasında etkili olmaktadır. Yüzde herhangi bir yaraya ya da çizgiye sebep olmayan bu teknoloji ile bireylerin cilt altındaki hücreleri canlandırılarak kendini yenilemesine yardımcı olunmakta ve derisinin de gerginleşmesine zemin hazırlanmaktadır.

CALISTA III Vellashape ile Ameliyatsız Kol Germe İşlemi

CALISTA III Vellashape başlığı kullanılan bir diğer bölge ise kollardır. Aşırı kilo alımı ya da verimi ile birlikte bireylerin kollarında deformasyon meydana gelmekte ve sarkmalar oluşmaktadır. Bu sarkmaları önlemek amacıyla kullanılan cihazda, kolların daha dinamik ve sıkı bir görüntü alması adına belirli seanslar düzenlenmektedir. Anti-Aging cihazı olarak adlandırılan bu uygulamada kollardaki selülit görüntüsünün de geçmesine yardımcı olunurken, oldukça az seans ile kolların daha sıkı görünmesine yardımcı olunmaktadır. Yağ hücrelerine etki ederek, gerekli titreşimler ve radyo aktif dalgalar ile yağların parçalanmasını sağlar.

RADYOFREKANS

Radyofrekans ısı kontrollü zayıflama yöntemidir. Radyo dalgaları vücuttaki su molekülleri ile iyonlarını (sodyum – potasyum - kalsiyum-magnezyum) harekete geçirir. Bunların hareketlenmesine bağlı olarak enerji açığa çıkar ve uygulama bölgesi ısınır. Uygulama yapılan bölgenin ısısı 42-45 dereceye çıkar. (normalde vücut ısısı 36-37 derecedir). Cilt ısısı bu noktaya geldiğinde, cilt altı bölgedeki ısı 51-56 dereceye tekabül eder. Bu ısı vücuda herhangi bir tahribat ya da zarar vermez.  Ancak bu yüksek ısı 2-22 cm derinlikler arasındaki yağ hücrelerine ulaşır ve bu hücrelerin zarlarının etkilenmesini sağlar. Bu şekilde yağ hücrelerinde erime meydana gelir. Bu teknoloji ile su düzeyi çok yüksek olan yağ hücrelerine ulaşılabilmektedir. Yani yağ dokusunu eritebilmektedir. Eriyen yağlar dolaşımın artmasına bağlı olarak kan ve lenf yolu ile emilir ve vücuttan atılır. Yaşlanmış ve yıpranmış kolajen doku parçalanır ve ölür. Bunların yerine vücut yeni kolajen üretimine başlar. Vücutta sıkılığı, gerginliği sağlayan dokuya bağ dokusu denir. Bu dokuyu oluşturan hücreler ise fibroblast hücreleridir. Oluşan ısı ile fibroblast aktivasyonu hızlanır. Yağların erimesi, kolajenlerin çoğalması ve bağ dokusunun yenilenmesi ile bölgesel incelme, selülitlerin tedavisi, toparlanma, sarkıkların giderilmesi ve kırışıklıkların yok olması sağlanır.

INFRARED

Kızıl ötesi ışın dokuyu 2-10 mm derinliğe kadar ısıtır. Radyofrekans ile beraber kullanıldığında ısıyı arttırmaya yardımcıdır ve Radyofrekans işlemini destekler.

VAKUM

Vakum terapi, ters basınç ile yağları ayırır ve basınç uygulayarak dirençlerini kırar. Bu şekilde de yağ dokularında azalma ve gevşeme olur vücuttan atılmaları hızlanır. Özellikle selülit tedavilerinde çok etkendir. Vücut hatlarını şekillendirir, sıkılaşmayı sağlar, sarkmaları onarır ve kan dolaşımını hızlandırarak cilt güzelliğini sağlar, parçalanan yağların dışa atılmasını destekler, kilo vermeye yardımcı olur.

ROLLER MEKANİK MASAJ

Mekanik masaj lenf drenajı sağlar (dermal ve hipodermal). Gerginleşmiş noktaları ve spazmları yatıştırmaya, ödemlerin ve yorgunluk sonrası kaslarda biriken laktik asidin atılmasına yardımcı olur. Ritmik masaj ile kan dolaşımı hızlandırılır; ciltte yaşlanma çizgilerini azaltır ve cilde esneklik sağlar. Özellikle bölgesel zayıflamada kullanılan ve hızla yaygınlaşan yöntemlerden biridir. Yapılan masaj sayesinde kan akışı hızlanır, damarlar açılır ve vücut toparlanır. Masaj tüm vücuda uygulanabilir ancak özellikle kalça, üst bacak, kol ve popo bölgelerinde, selülitle mücadele amaçlı daha etkili olarak kullanılır.

VÜCUT VAKUM ODAKLI NANO KAVİTASYON BAŞLIĞI

Patentli teknoloji ile üretilmiş rakipsiz başlık sayesinde bölgesel zayıflama ve selülit tedavisinde muhteşem sonuçlar alabilirsiniz. Başlık üzerinde LCD ekran ve kontrol tuşları mevcuttur. Bu sayede uygulama ayarlarını ve başlatıp durdurmayı hem cihaz hem de başlık üzerindeki ekrandan yapabilirsiniz. Karın, kalça ve basen uygulamaları için uygundur.

VÜCUT RADYOFREKANS, INFRARED, VAKUM, ROLLER MASAJ BÜYÜK BAŞLIĞI

Radyofrekans, infrared, vakum ve roller masaj gibi dört sistemi bir arada barındıran bölgesel zayıflama ve selülit tedavisine yardımcı olan çok özel büyük başlıktır. Vücudumuzun karın, kalça, basen ve sırt bölgeleri gibi geniş alanlar için uygundur. Başlık üzerinde LCD ekran ve kontrol tuşları mevcuttur. Bu sayede uygulama ayarlarını ve başlatıp durdurmayı hem cihaz hem de başlık üzerindeki ekrandan yapabilirsiniz. Cihazda bulunan özel filtre sistemi sayesinde ciltten emilen serbest radikaller, ölü hücreler ve yağ başlığa ve cihaza zarar vermeden bu filtrelerde toplanır. Özel kostüm giyilmesine ihtiyaç yoktur.

VÜCUT RADYOFREKANS, INFRARED, VAKUM, ROLLER MASAJ KÜÇÜK BAŞLIĞI

Radyofrekans, infrared, vakum ve roller masaj gibi dört sistemi bir arada barındıran bölgesel zayıflama ve selülit tedavisine yardımcı olan çok özel bir başlıktır. Vücudumuzun kol, omuz, alt bacak bölgeleri gibi dar alanlar için uygundur. Başlık üzerinde LCD ekran ve kontrol tuşları mevcuttur. Bu sayede uygulama ayarlarını ve başlatıp durdurmayı hem cihaz hem de başlık üzerindeki ekrandan yapabilirsiniz. Cihazda bulunan özel filtre sistemi sayesinde ciltten emilen serbest radikaller, ölü hücreler ve yağ başlığa ve cihaza zarar vermeden bu filtrelerde toplanır. Özel kostüm giyilmesine ihtiyaç yoktur.

YÜZ RF + VAKUM BAŞLIĞI

Radyofrekans ve vakum sistemini bir arada bulunduran değişebilen, 3 ayrı ucu bulunan özel bir başlıktır. Yüz bölgesinde lifting, kırışıklık tedavisi, göz kapağı sıkılaştırma ve göz çevresi kırışıklık tedavisi için kullanılır. Uygulama bölgesine göre başlık uçları mevcut olup kolayca değiştirilebilir.

 

Diğer bölgesel zayıflama cihazları için tıklayınız.