CROSS AGAHTA II LİPO LAZER (LAZER LIPOSUCTION TEKNOLOJİSİ 1060NM)

CROSS AGATHA II LİPO LAZER BÖLGESEL İNCELMEDE KALICI VE SON TEKNOLOJİ AMELİYATSIZ LAZER LİPOLİZ CİHAZI
 
CROSS AGATHA II LİPO LAZER
Tüm vücut ve cilt tiplerinde kullanılabilen dünyanın ilk ve tek “Ameliyatsız Lazer Lipo” vücut şekillendirme LAZER teknolojisidir. Uygulamadan sonra parçalanmış yağ hücreleri vücudun doğal sistemi tarafından vücuttan elimine edilir. AGATHA II LİPO LAZER heykeltıraş gibi vücudunuzu şekillendirir. Bölgesel incelmeyi sağlar.

Diyet yapmamıza rağmen incelmeyen, basen, göbek, bel bölgesi yağlarını, bölgesel incelme yöntemlerinden lazer lipoliz cihazı AGATHA II LİPO LAZER ile azaltmak mümkündür. Zayıflamamıza rağmen basen ve göbek çevresi yağları bir çok diyet listesine ve hatta spora dirençlidir. Bölgesel zayıflama ve bölgesel incelme yöntemleri arasında soğuk lipoliz, lazer lipoliz, ultrason ses dalgaları ile lipoliz, iğneli lipoliz gibi bir çok uygulama vardır. Bu bölgesel incelme yöntemleri arasında uygulanan bölgeye zarar vermeden, her hangi bir vakum uygulanmadan ve hatta uygulanan bölgedeki cildi sıkılaştıran lazer lipoliz cihazı AGATHA II LİPO LAZER güvenle uygulanmaktadır.

Diyet ve egzersiz ile fazlalıklarından kurtulamayan ve yağ alma ameliyatı (liposuction) yaptırmayı tercih etmeyen kadınlar/erkekler için ideal bir ameliyatsız bölgesel incelme yöntemidir.

Aşırı yağ depolaması olan, özellikle karın, basen, bacak içi ve bel bölgelerindeki yağları parçalamakta kullanılır. Uygulamadan sonra, parçalanmış yağ hücreleri vücudun doğal sistemi tarafından vücuttan atılır. Bir seans 25 dakika sürer. Yağ oranının fazla olduğu durumlarda, 1-1.5 ay arayla 2. veya 3. seanslar gerekebilir. İlk sonuçlar uygulamadan 5 hafta sonra, tam sonuç ise 10 hafta sonra görülür.

AGATHA II LİPO LAZER nedir?
AGATHA II LİPO LAZER, 1060 nm dalga boyunda çalışan ve yağ dokuları tarafından yoğun emilimi olan bir lazer türüdür. Dünyanın ilk ve tek tüm vücut ve cilt tiplerine uygulanabilen ameliyatsız lazer lipoliz vücut şekillendirme ve bölgesel incelme cihazıdır. Bir heykeltıraş gibi vücudu şekillendiren AGATHA II LİPO LAZER, diyet ve egzersiz ile inatçı yağlarından kurtulamayan ve yağ alma ameliyatı yaptırmayı tercih etmeyen kadın ve erkek hastalarda uygulanabilir. Hızlı bölgesel incelmede en çok tercih edilen uygulamalardan biridir. Ağırlıklı olarak karın, göbek eritme, basen eritme, bacak içi ve bel bölgelerindeki yağları kırmakta kullanılır.
 
AGATHA II LİPO LAZER kimlere uygulanır?
Bölgesel incelme için pek çok yol denemiş, fakat denediği yöntemler ile hala bölgesel fazlalıkları bulunan kişilerde etkili olarak kullanılan bir bölgesel incelme yöntemidir.
 
AGATHA II LİPO LAZER nasıl uygulanır?
Farklı yöntemler denenerek kurtulmanın mümkün olmadığı bölgesel yağları yok etmek için uygulanır. Ameliyatsız olarak vücuda dışarıdan bağlanan her biri 32 cm2 alanı tedavi eden 4 adet aplikatör ile aynı anda vücutta 128 cm2 alanı tedavi etmek mümkündür. Bu uygulama cilt altı yağ dokuyu incelterek bölgesel incelme sağlar. AGATHA II LİPO LAZER, tescilli enerji modülasyonu ve kontrollü enerji dağılımı ile adipoz dokuların yapısının bozulması için gerekli olan 420C – 470C optimum ısıyı sağlar. AGATHA II LİPO LAZER, çevre dokuya zarar vermeden inatçı yağ oranında en az %25 azalma sağlayarak %90 hasta memnuniyeti elde eder.
 
Soğutucu başlık neden önemlidir?
Soğutucu özelliğe sahip aplikatörler, cilt yüzeyine soğuk uygulayarak hem uygulama konforu sağlanmasına neden olur, hem de Lazerin ısı etkisi ile bütünlüğü bozulan yağ hücrelerini dondurarak yok olma ve vücuttan atılma sürecini hızlandırır.
Yağ hücreleri kalıcı olarak yok edilir ve incelme sağlanırken aynı zamanda uygulama yapılan bölgede sıkılaşma da sağlanır.

  1. Göbek bölgesi incelme
  2. Basenlerde incelme
  3. Bel bölgesi incelme
  4. Yüzde gıdı bölgesi toparlama
  5. Uygulama bölgesinde sıkılaşma
AGATHA II LİPO LAZER işlemi ne kadar sürer?
Bir seansı 25 dakika süren AGATHA II LİPO LAZER, kolay, ağrısız, güvenli, konforlu ve %90 memnuniyet oranı olan bir uygulamadır. Uygulamadan sonra parçalanmış yağ hücreleri, vücudun doğal sistemi tarafından vücuttan elimine edilir.
 
AGATHA II LİPO LAZER tekrarlanmalı mı / ne sıklıkta?
Bir bölge için genellikle tek bir seans ameliyatsız AGATHA II LİPO LAZER uygulaması yeterlidir. İnatçı yağ oranının fazla olduğu durumlarda 1-1,5 ay sonra 2. veya 3.seanslar gerekebilir.
 
AGATHA II LİPO LAZER etkileri ne zaman başlar?
İlk sonuçlar uygulamadan 5 hafta sonra görülür, tam sonuç 10 hafta sonra ortaya çıkar. En önemlisi, sonuçlar kalıcıdır ve özel bir diyet programı sürdürülmesi gerekmez.
 
AGATHA II LİPO LAZER hangi bölgelere uygulanır?
AGATHA II LİPO LAZER, zayıflama ve spor aktiviteleri ile gitmeyen göbek yağları, bel yağları, basen bölgesi ve kalça eritmek için kullanılan hızlı, güvenilir ve etkili bir bölgesel incelme yöntemidir.
 
SİLİKON APLİKATÖR YUVALARI
Cihazla beraber verilen 1 adet 4’lü yan yana ve 2 adet 2’li yan yana silikon antibakteriyal aplikatör takma yuvaları sayesinde vücudun çeşitli bölgelerinde en doğru ve en etkili şekilde uygulama imkanı sağlar.
 
Sıkça Sorulan Sorular
 
AGATHA II LİPO LAZER ağrılı bir uygulama mıdır?
Uygulama esnasında ve sonrasında hiçbir acı veya ağrı hissedilmediğinden dolayı lokal veya genel anestezi uygulanmaz. Hasta işlemin hemen ardından günlük hayatına rahatlıkla devam edebilir.
 
AGATHA II LİPO LAZER’in riskleri ve yan etkileri nelerdir?
AGATHA II LİPO LAZER uygulama esnasında ya da sonrasında hiçbir yan etki oluşmaz. Son derece güvenli bir sistemdir.
 
AGATHA II LİPO LAZER hangi yaştan önce yapılmaz?
Ergenlik dönemindeki yağlanmalarda, cihazlar ile yağ dokusunun azaltılması önerilmez. Çünkü yağ dokusunda, kişilerin ileri yaşlarında kullanacağı büyüme hormonları depo edilir. Bu sebeple çocuk yaş grubunda bu uygulamanın yapılması uygun değildir.
 
AGATHA II LİPO LAZER yapıldıktan sonra dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?
AGATHA II LİPO LAZER uygulaması yapıldıktan sonraki ilk günlerde masaj yaptırılması önerilmez. Oluşabilecek olası ödeme karşı, günlük su tüketiminin en az bir litre arttırılması tavsiye edilir. Daha iyi sonuçlar alınabilmesi için ise fazla karbonhidratlı veya tuzlu besinlerin alınması önerilmez. Bir diyet programı ile desteklenmesi etkilerin görülmesini hızlandırır.
 
Klinik Makaleler
Decorato JW, Sierra R, Chen, B. Clinical and Histological Evaluations of a 1060nm Laser Device for Non-Invasive Fat Reduction. Paper presented at: 2014 Annual American Society for Laser Medicine and Surgery Conference; April 2-6; Phoenix, AZ.
 
Katz B, Doherty S. A multicenter study of the safety and efficacy of a non-invasive 1060 nm diode laser for fat reduction of the flanks. Paper presented at: 2015 Annual American Society for Laser Medicine and Surgery Conference; April 22-26; Kissimmee, FL.
 
Bass L, Doherty S. Non-Invasive Fat Reduction Of The Abdomen With A 1060nm Diode Laser. Paper presented at: 2015 Annual American Society for Laser Medicine and Surgery Conference; April 22-26; Kissimmee, FL.
 
 
AVANTAJLARI
∙ Adipoz dokuların yapısının bozulması için gerekli olan 42°C – 47°C optimum ısı sağlar.
∙ Alman Dilas lazer başlıklara sahiptir.
∙ Lazer kaynağı başlıkların içinde bulunduğu için enerji kaybı yaşanmaz.
∙ Gerçek safir soğutma sistemi sayesinde soğumayı anında transfer eder.
∙ Bekleme süresi olmadan devamlı çalışabilir.
∙ İnatçı yağ oranında en az %25 azalma sağlar.
∙ 25 dakika çok kısa uygulama süresi vardır.
∙ Çevre dokulara zarar vermez.
∙ Non-invaziv, cerrahi olmayan yöntemdir.
∙ Hasta konforu için kontak soğutma sistemi mevcuttur.
∙ Tescilli enerji modülasyonu etkin sonuç sağlar.
∙ Özellikle inatçı yağlarda çok etkilidir.
∙ Tüm vücut ve cilt tiplerinde (cilt tipi I-VI) uygulanabilir.
∙ Özel geliştirilmiş vakumsuz, kolay yerleşen aplikatör tasarımı mevcuttur.
∙ Uygulama sırasında hasta ellerini kullanabilir, TV seyredebilir.
∙ Kolay ve güvenli bağlantı sistemi mevcuttur.
∙ Ameliyatla lipolize kıyasla çok düşük maliyetli uygulamadır.
∙ Kısa iyileşme süresi
∙ Uygulama sonrası korse vs. gibi özel bakım gerektirmez.