POWER STAGE NEDİR?
Yer çekimi gücüne karşı koyarak hareket eden insan vücudunda kaslar gelişir ve güçlenir. Tüm dünyada yaygın olarak kullanılan bu teknikte, Power Stage’in ürettiği vibrasyon, insan vücuduna bir enerji olarak yollanır. Tercih edilen frekanstaki akımlar vücut kaslarını uyarır. Uygulama süresince kaslar sürekli olarak gerilir/gevşer ve sürekli çalışır. Günümüzde birçok sporcunun antrenmanlarını üzerine ağırlıklar takarak yapmasının nedeni yer çekimi gücüne karşı koymaktır. Vücudun her bölgesindeki kaslar uygulamanın yapıldığı kısa süre içinde yoğun bir şekilde sistemli olarak çalışır. Power Stage kontrol panelinden seçilecek 40 Hz. salınım hızı ile kaslarımız saniyede 40 kez gerilir ve gevşer. Örneğin, 1 dakika bu salınım altında çalışan karın kaslarımız yüzlerce kez mekik hareketi yapmışçasına yorulur. Çalışma tamamlanıp dinlenmeye geçildiğinde, vücut kendini dengelemek için metabolizmayı ayarlar. Bu ayarlama ile vücudumuzun performansı maksimuma çıkmıştır. Bir sonraki çalışmada vücut performansını bu yeni çizgiyi temel alarak yukarıya çekmeye çalışır. Vücudun performans artırıcı bu girişimine “supercompensation” denir.
 
POWER STAGE'İN UYGULAMA ALANLARI
Bölgesel Zayıflama: Vücutta sıvı birikmesini engeller, birikmiş sıvıların atılımına yardımcı olur. Yağların parçalanmasını hızlandırır, en önemlisi kas yapısını geliştirdiği için bölgesel selülitleri giderilmesine yardımcı olur, vücudun sıkılaşmasına yardımcı olur, selülit oluşumunu engeller.
Spor: Genelde uygulanan kas güçlendirici spor programları ile birlikte uygulandığında, kasların çok daha kısa sürede güçlenmesine yardımcı olur. Bunun yansıra tek başına kullanıldığında benzer etkiyi görmek mümkündür. Günde sadece 10 dakikalık bir uygulama ile vücudun her bölgesindeki kaslar güçlenmektedir.
Fizik Tedavi: Vibrasyon uygulaması kasları, kas dokusunu, kemik yapısını ve eklem bağlarını güçlendirdiğinden, eklem sakatlanması riskini azaltılır. Ayrıca bu bölgelerde görülen hasarların daha kısa süre içinde onarılmasını kolaylaştırır.
Fitness: Geleneksel fitness (esneme/gevşeme) çalışmalarına uyum sağlayabildiği gibi, bu çalışmalarda ısınma ve soğuma programı olarak kullanılabilir. Step, Aerobics ve diğer fitness programlarından önce ısınma amacıyla kullanıldığında sporcuların ana çalışma programına ayıracakları zaman artar.
Rehabilitasyon: Kas zafiyetini (atrophy) ve kas gevşekliğini (hypotonia) ortadan kaldırır, ağrıları azaltır, algılama sorunlarını (Proprioceptive disturbances) giderir. Tüm vücutta rahatlama yaratır.
Medikal: Kan dolaşımını düzenler, kemik erimesi (osteopsis) bozukluklarının düzeltilmesine katkı sağlar. Çalışma esnasında kalp atış hızı sabit kaldığından vücuda ilave yük getirmez.